Přímo v kempu je hned několik aktivit, například trampolína, pétanque, volejbal, nohejbal, badminton, líný tenis, ping pong, houpačky, houpací sítě. V recepci je možno zdarma zapůjčit drobné sportovní vybavení.

Město Doksy se nachází 10 minut chůze od kempu, kde přímo v centru můžete navštívit hned několik vyhledávaných pamětihodností.

  • Kostel svatého Bartoloměje a Nanebevzetí Panny Marie
  • Zámek Doksy
  • Památník Karla Hynka Máchy

 

 

 

 

 

Koupaní a vodní aktivity

Z kempu můžete navštívit hned dvě pláže. Hlavní pláž a pláž Klůček.

Na plážích si můžete zapůjčit lodičku nebo šlapadlo.

Před vstupem na hlavní pláž je přístaviště pro lodní dopravu ,která nabízí projížďku po Máchově jezeře na jednom z parníků.

Kromě okružní plavby je na Máchově jezeře zajišťována v letní turistické sezoně pravidelná lodní doprava se čtyřmi zastávkami, které spojují Doksy se Starými Splavy, s chatovou oblastí pod vrchem Borný a s Valdštejnskou zastávkou na poloostrově Klůček.

  • AQUAPARK STARÉ SPLAVY

Na pláži známého výletního střediska Máchovo jezero v lázeňské obci Staré Splavy, nedaleko města Doksy, leží zcela originální aquapark. Navštivte tento jedinečný plážový areál se spoustou neobvyklých atrakcí v ceně vstupného.

Hrady

  • STÁTNÍ HRAD BEZDĚZ

Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi na vyšší ze dvou znělcových homolí (604 a 577 m. n.m.), které výrazně převyšují okolní krajinu, tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu.

  • HRAD HOUSKA

Původně gotický hrad postaven ve 13. stol., po provedených přestavbách dnes spíše renesanční zámek. Tajemný, magický, prokletý či pekelný. Všechny tyto přívlastky má hrad jménem Houska, který byl zpřístupněn široké veřejnosti teprve roku 1999.

Na pěší výlet nebo cyklovýlet se můžete vydat třeba

  • PO STAROBYLÝCH CESTÁCH

Většina fotografií v turistických publikacích zachycuje Máchovo jezero se dvěma vrcholy Bezdězu v pozadí. Právě lesy mezi jezerem a Bezdězy představují pro většinu návštěvníků Doks typický obraz Máchova kraje a při tom je zajímavé, že se jedná o lesy většinou uměle vysázené, které v době K.H. Máchy ještě neexistovaly. O co je tato oblast vhodnější pro sport, rekreaci, sběr lesních plodin a zdravotní vycházky, tím je méně atraktivní pro milovníky přírodních krás, alespoň co se fádní klasické turistické cesty z Doks na Bezděz týče…

  • NAUČNÁ STEZKA SWAMP

Mácháč, to není jenom koupání, ale také poznávání! Naučná stezka SWAMP je pojmenována podle Národní přírodní památky SWAMP ležící při březích Máchova jezera. Naučná stezka seznamuje s chráněnými a kriticky ohroženými živočichy, rostlinami a rybníkářstvím Máchova jezera.

  • NA STRÁŽOV – CCA. 18,5 KM

Doksy – Králův stolec – Mariánská cesta – Strážov – Břehyně – Doksy

Vybrali jsme pro Vás výlet, který vede nedotčenou přírodou hlubokými lesy. Tento výlet je určen především pro rodiče s menšími dětmi. Lze jej absolvovat i s cestovními koly.

Sportovní rybolov

Na Máchovo jezero se po více než 30 letech vrací sportovní rybolov.

S platností od 1.4.2016 byl zahájen na jezeře lov ryb pro rybáře i širokou veřejnost. Na jezeře je již připraveno několik úseků určených pro sportovní rybolov, které jsou od kempu vzdálené maximálně 5minut chůze. Rybáři zde budou moci ulovit jak ryby kaprovité, tak i dravce, především štiku, bolena, candáta či sumce.

V případě zájmu o lov ryb je nutné nejprve zakoupit povolenku, kterou jsme po předchozí domluvě schopni zajistit a to buď týdenní nebo denní.